Při objednání izolace rodinného domu (s izolovanou plochou nad 150m2) máte od nás energetzický štítek pro vícepodlažní dům v hodnotě 4.490,-Kč v elektronické podobě ZDARMA.

Více informací>>

 

Zateplete Váš dům inteligentní pěnou a investice vložené do této izolace Vám vydělá více než úroky v bance.

Více informací>>

Inteizol

Měkká
izolační
pěna
Tvrdá
izolační
pěna
Hydroizolace
polyurea
Foukaná
izolace

Foukaná izolace Vatizol - nákresy montáží

Montáže - nákresy

 

1. Vodorovný dutý strop – objemové foukání

Vodorovný dutý strop se zpravidla nachází v půdních nebo ve volných prostorách pod střechou budovy. Spodní i horní část dutého stropu většinou tvoří heraklitová deska, vrstva slámy, dřevěná prkna, sádrokarton. Na prknech je betonový nebo škvárobetonový potěr, udusaná hlína, štěrk, cihla, a slouží jako ochrana proti ohni. Majitelé se rozhodli dutý strop izolovat.


Vatizol - nákres 1

 

2. Vodorovný nepochozí prostor pod střechou - volné foukání

Nepochozí plochy se zpravidla nachází v půdních nebo ve volných prostorách pod střechou budovy, jsou nad posledním stropem obydlené části domu. Majitelé neuvažují s jejich využíváním, rozhodli se však tento prostor izolovat.


Vatizol - nákres 2

 

3. Vodorovný pochozí prostor pod střechou

Majitelé chtějí izolovat volné prostory pod střechou budovy, které jsou nad posledním stropem obydlené části domu. Jelikož mají dostatečnou výšku těchto prostor, rozhodli se po zateplení zajistit jejich plné využívání položením pochozího záklopu. Pomocný opěrný nosný systém konstrukčních křížů s latěmi na který se pokládá záklop (OSB,
prkna, ...) umožnuje jednoduché vyrovnání nerovností plochy a vytvoří pochozí a maximálně nosnou podlahu.


Vatizol - nákres 3

 

4. Šikmé střechy – objemové foukání

Majitelé chtějí izolovat šikmou střechu.


Vatizol - nákres 4

 

5. Pultová střecha betonová – volné foukání

Vrchní i spodní část dutiny pultové střechy je betonová, výška prostoru je 20 – 50 cm. Majitelé se rozhodli dutinu zateplit celulózovou izolací.


Vatizol - nákres 5

 

6. Pultová střecha dřevěná - volné foukání

Vrchní část dutiny pultové střechy je dřevěná, spodní část je betonová, výška prostoru je 50 – 120 cm. Majitelé se rozhodli dutinu zateplit celulózovou izolací.


Vatizol - nákres 6

 

7. Kolmé duté stěny - objemové foukání

Majitelé se rozhodli izolovat kolmou dutou stěnu staršího domu (heraklit, apod.)


Vatizol - nákres 7

Rychlý kontakt: +420 602 344 936

Novinky

Izolace Technofoam G-2008

Polyuretanová pěna se nástřikovou hustotou 8 kg/m3., je nejlepší volba tepelné izolace budov. Byla vyvinuta zejména pro vzduchovou klimatizaci a tepelnou izolaci obytných budov.

Jaký je rozdíl mezi tvrdou a měkkou izolační pěnou?

Rozdíl mezi tvrdou a měkkou izolační pěnou je v hustotě a struktuře a také po nástřiku každá izolační pěna expanduje jinak.


Epoxidové podlahy

Aktuální nabídka kvalitních epoxidových podlah TECNOFLOOR.


Hydroizolace teras a balkónů

Hydroizolace teras a balkónů
 
 

Úspora energie

Stříkaná pěnová izolace představuje dlouhodobou finanční úsporu spojenou s výdaji za energie. Výdaje za energie spojené s vytápěním či klimatizací objektu znamenají v kontextu současných cen energií nezřídka kdy jednu z největších položek a je proto maximálně žádoucí kalkulovat z dlouhodobého hlediska. Byť je pořizovací cena stříkané izolace vyšší než cena např. izolační vaty, její dlouhodobě neměnné parametry činí z této investice investici rentabilní. Každý, kdo někdy odkryl např. sádrokarton, za který byla někdy v minulosti aplikována izolační vata (která navíc přišla např. do kontaktu s vodou) ví, kolik tepla/financí během topné sezóny zaplatil zbytečně. Izolujte/investujte jednou, spořte dlouhodobě.

Čtěte více

Rychlá a čistá aplikace

Aplikace stříkané pěnové izolace je velmi rychlá a extrémně čistá. Např. kompletní izolaci bytu vyhotovíme během několika hodin, což je v porovnání s použitím jiných typů izolací nesrovnatelně rychlejší varianta. Vzhledem k tomu, že využíváme i injektážní izolační systémy není vždy nutná ani demontáž stávajících stavebních konstrukcí v rámci objektu – jednoduše navrtáme malé otvory, jimiž aplikujeme izolační pěnu - izolační materiál po několika sekundách nabývá na objemu a vyplní všechny dutiny, poté se vyvrtané otvory jednoduše zacelí.

Čtěte více

Stálé vlastnosti

Stříkaná pěnová izolace disponuje neměnnými parametry, které zaručují její izolační vlastnosti v požadované kvalitě po dlouhou dobu. Kvalitní stříkaná izolace je především racionální investice do budoucna. Izolační vlastnosti všech ostatních typů izolací ztrácejí v průběhu času na kvalitě a po několika málo letech plní svoji funkci pouze minimálně, což stojí majitele objektu nemalé finanční prostředky. Stálé parametry by měly být při výběru izolačního materiálu limitujícím faktorem.

Čtěte více

Dokonalá těsnost

Stříkaná pěnová izolace představuje dokonalou vzduchovou a zvukovou izolaci. Během chladného období udržuje v objektu teplý/ohřátý vzduch a v průběhu období letního šetří náklady spojené s klimatizací objektu. Stříkaná pěnová izolace dokonale utěsní i všechna těžce dostupná místa, která by v případě použití jiných izolačních materiálů představovala prostory, kudy uniká teplo. Stříkaná izolace dokonale těsní, přilne ke všem typům povrchů a dlouhodobě spoří náklady spojené s vytápěním a klimatizací objektu.

Čtěte více

Zdravé bydlení

Stříkaná pěnová izolace významným způsobem napomáhá zdravému bydlení a její aplikaci ocení zejména jedinci s dýchacími problémy a alergiemi. V jejím rámci se nevytváří prostor pro pohyb a množení mikroorganismů vytvářejících nezdravé životní prostředí. Díky neměnným parametrům a stálým vlastnostem je kvalita izolace v kontextu zdraví rovněž dlouhodobě neměnná. Každý kdo má zkušenost s demontáží starší izolace např. ze skelné či minerální vaty tyto jedinečné vlastnosti jistě ocení.

Čtěte více
 

(C) Inteizol 2012
Všechna práva vyhrazena